Na swojej styczniowej sesji Rada Miejska w Rogoźnie wybrała 12-osobową Radę Muzeum Regionalnego im. Wojciechy Dutkiewicz w Rogoźnie. Zadaniem rady, zgodnie z ustawą o muzeach z 2006 roku, jest sprawowanie nadzoru nad wypełnianiem przez muzeum jego powinności wobec zbiorów i społeczeństwa oraz roczna ocena działalności muzeum dokonywana na podstawie przedłożonego przez dyrektora sprawozdania. Właściwością rady jest także opiniowanie przedłożonego przez władze muzeum rocznego planu działalności.
W radzie, której kadencja obejmie lata 2012-2016 znaleźli się przedstawiciele wytypowani przez dyrektora Rogozińskiego Centrum Kultury, Towarzystwo Przyjaciół Rogoźna i Radę Miejską. Dyrektor RCK zaproponował prof. dr hab. Jarosława Buszko - biologa, pracownika naukowego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu; Hannę Nowicką - chemika, konserwatora dokumentów, emerytowanego pracownika Muzeum Narodowego Rolnictwa w Szreniawie; Rosława Lewandowskiego - etnografa, pracownika Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Władysława Ruksa - historyka, emerytowanego pracownika Liceum Ogólnokształcącego im. Przemysła II i Muzeum Regionalnego w Rogoźnie, znawcę dziejów naszego miasta. Towarzystwo Przyjaciół Rogoźna zaproponowało Lucynę Bełch, Różę Cieciurę, Aleksandrę Krajecką i Bożenę Miężalską. W skład rady weszło również czterech członków Rady Miejskiej: Adam Jóźwiak, Roman Szuberski, Renata Tomaszewska i Paweł Wojciechowski.
Pierwsze posiedzenie rady połączone w wyborem przewodniczącego odbyło się w czwartek 16 lutego w Muzeum Regionalnym. Na funkcję przewodniczącego wybrany został Władysław Ruks. W kadencji 2006-2010 funkcję tę pełnił Czesław Gruszka.
Błażej Cisowski
Władysław Ruks