Strona główna   |   Kontakt
Poniedziałek 2 Wrzesień 2024 | Imieniny obchodzi: Iza, Stefan, Julian

Prezentacja Gminy
Rada Miejska
Urząd Miejski
Sołectwa
Wybory
Załatwianie spraw
Przepisy prawne
Przetargi i Oferty
Informator
Pożytek publiczny
 
LA TRIMOUILLE - Francja WIEHL - Niemcy WUSTROW - Niemcy
TULCZYN - Ukraina CZORSZTYN - Polska MARIJAMPOLE - Litwa
 
Galeria
wejdź »






Pogoda



  
Gimnazjum nr 1 w projekcie "eSZKOŁA - Moja Wielkopolska"

Gimnazjum nr 1 im. „Mazurka Dąbrowskiego” w Rogoźnie zostało zgłoszone do projektu „eSzkoła – Moja Wielkopolska”. Z powiatu obornickiego zakwalifikowały się następujące szkoły: Rogoźno – Gimnazjum nr 1 im. „Mazurka Dąbrowskiego” w Rogoźnie, Ryczywół – Gimnazjum im. „Jana Pawła II” i Oborniki – Liceum Ogólnokształcące im. „Stanisława Wyspiańskiego”.

Liderem projektu jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego, partnerem naukowym – Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a partnerem technologicznym – Ogólnopolska Fundacja Edukacji Komputerowej. Uniwersytet będzie pełnił opiekę merytoryczną i naukową, przeprowadzi 32 wykłady on-line dla uczniów i nauczycieli, zorganizuje coroczne wręczenie nagród autorom najlepszych projektów i przygotuje Dzień Akademicki dla reprezentantów społeczności uczniowskiej wybranych szkół. OFEK będzie służył wsparciem technicznym, organizacją zajęć dydaktycznych, udostępnieniem uczniom gry edukacyjnej w ramach projektu i dni akademickich.

Projekt ten ma na celu: inicjatywę budowy Wielkopolskiego Gridu Edukacyjnego, ukazanie szkole nowych i skuteczniejszych form kształcenia, przeniesienie części pracy z uczniami do przestrzeni wirtualnej, czyli atrakcyjnej dla młodzieży, wprowadzenie do szkoły nowej technologii informatycznej oraz wzmocnienie pozycji nauczyciela i wytworzenie relacji pomiędzy nauczycielem a uczniem. Jest on finansowany z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Priorytet IX. Bierze w nim udział 35 powiatów z 226 gmin województwa wielkopolskiego: 70 gimnazjów i 35 liceów ogólnokształcących.

Czas trwania projektu – to 3 lata pracy z uczniami (do 31 października 2014r.), czyli 945 zespołów projektowych z Wielkopolski, 9450 uczniów również z Wielkopolski, czyli zespoły po 10 – 12 uczniów, a także 945 nauczycieli. Szkolnym liderem projektu na trzy lata został mgr Dariusz Zawiski, a pracować z młodzieżą będzie trzech nauczycieli: mgr Małgorzata Zygadło, mgr Małgorzata Siwak i mgr Dariusz Zawiski. Dyrektor szkoły – mgr Danuta Czechowska brała już udział w trzydniowym szkoleniu w Poznaniu, a opiekunowie wezmą udział w szkoleniach w miesiącu lutym. 20 stycznia 2012r. dojechała do szkoły tablica interaktywna, a szkoła jest już przygotowana do założenia serwerowni i przyjęcia kolejnego sprzętu. Po feriach ruszają młodzieżowe zajęcia pozalekcyjne.

Uczniowie w zespołach projektowych będą opracowywać projekt uczniowski z zakresu nauk przyrodniczych, 20 pytań będących „wsadem do gry edukacyjnej”, każdy zespół opisze „cyfrowo” swój projekt, a po realizacji projektu uczniowskiego wszyscy mogą uczestniczyć w grze edukacyjnej on-line zakończonej uroczystym finałem.

Do tego projektu wszyscy zostaną fachowo przygotowani przez specjalistyczna kadrę. Odbędą się warsztaty dla dyrektorów szkół i seminaria dla nauczycieli przedmiotowych. Dyrektorom zostanie ukazane: zarządzanie projektem informatycznym w szkole i włączenie TI do procesu kształcenia, a nauczycielom multimedia w praktyce szkolnej i klasa w chmurze, czyli komunikacja elektroniczna z uczniem. Komponentami platformy edukacyjnej są: Google Apps (komunikacja i współpraca), EPU (Edukacyjny projekt uczniowski), YALA (system administracyjny), Globtroter Moja Wielkopolska (gra edukacyjna) oraz CMS Web kameleon (wizualizacja projektów).

Co zyska szkoła? Przede wszystkim serwerownię szkolną i dostęp do Gridu, szerokopasmową sieć radiową Wi-Fi w całej szkole, terminale Wi-Fi dla nauczycieli, tablety WiFi dla uczniów, komputery przenośne dla uczniów, tablety dla uczniów oraz tablicę interaktywną, projektor multimedialny, głośniki i panel przyłączeniowy do pracowni komputerowej.

Co projekt da samym uczniom? Zwiększy zainteresowanie przedmiotami przyrodniczymi i matematyką, wpłynie na poprawę osiągnięć uczniów poprzez pracę pozalekcyjną oraz zwiększy  edukacyjną samodzielność uczniów.

Gimnazjum nr 1

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
 
 

  
Wrzesień
N Pn Wt Śr Cz Pt Sob
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930







  
on line: 2 odwiedzin: 12129
Strona główna | Kontakt |
© 2008 - 2024 Rogoźno. All rights reserved.