TULCZYN - Ukraina CZORSZTYN - Polska MARIJAMPOLE - Litwa

wejdź »

Pogoda

Turniej tenisa stołowego o Puchar Burmistrza

W dniach od 12 marca do 14 marca w sali widowiskowej Rogozińskiego Centrum Kultury rozgrywany był Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Rogoźna przeznaczony dla dzieci i młodzieży uczącej się. W turnieju uczestniczyły czteroosobowe zespoły żeńskie i męskie reprezentujące poszczególne szkoły, albowiem zawodnicy walczyli o medale indywidualnie i zdobywali punkty dla swojej szkoły. Była to już 22 edycja tego turnieju.

W pierwszym dniu do rywalizacji stanęła młodzież szkół ponadgimnazjalnych. Najlepszą drużyną okazała się młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. Przemysława II zdobywając 61 punktów (34 punkty dziewczyny i 27 punktów chłopcy) przed Zespołem Szkół Agrobiznesu im. D. Chłapowskiego, który zdobył łącznie 45 punkty (dziewczyny 22 i chłopcy 23 punkty) i Zespołem Szkół im. Cegielskiego – łącznie 12 punktów, w tym dziewczyny 4 i chłopcy 8.

Natomiast indywidualnie w kategorii dziewczyn zwyciężyła Sylwia Stawowa (LO), przed Izabelą Poszwa (ZSA) i Klaudią Gembiak (LO), natomiast wśród chłopców I miejsce zdobył Adam Piechowiak (LO), przed Jarosławem Jóźwiakiem (ZSA) i Pawłem Kryszkiewiczem (LO).

Drugi dzień rozgrywek to rywalizacja szkół podstawowych. W tej grupie bezapelacyjne zwyciężyli uczniowie Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Budziszewku zdobywając łącznie 73 punkty (dziewczyny 40 punktów i chłopcy 33 punkty). A o dalszych miejscach decydowało lepsze miejsce indywidualne zawodnika, bowiem trzy szkoły zdobyły po 25 punktów. Tak więc ostatecznie na drugiej pozycji uplasowała się Szkoła Podstawowa im. J. Wybickiego w Zespole Szkół w Parkowie, na trzeciej – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Powstańców Wlkp. w Rogoźnie, czwarte miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Rogoźnie i piąte miejsce szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pruścach. W rozgrywkach nie brali udziału uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w ZS w Gościejewie, którzy w ubiegłych edycjach turnieju zacięcie walczyli o pierwsze miejsca.

Natomiast w klasyfikacji indywidualnej wśród dziewczyn pierwsze trzy miejsca zdobyły zawodniczki SP Budziszewko. I miejsce dla Anastazji Grybowicz, II miejsce dla Kingi Przybylskiej, a III miejsce dla Kornelii Kukawki, a wśród chłopców I miejsce zdobył Kamil Kubisz (SP Budziszewko), przed Mateuszem Ignasiakiem (SP Budziszewko) i Wojciechem Pacholarzem (SP Parkowo).

W trzecim dniu przy stołach tenisowych stanęła młodzież gimnazjalna. W tej kategorii I miejsce zdobyło Gimnazjum im. J. Wybickiego w Zespole Szkół w Parkowie zdobywając 41 punktów (dziewczyny 28 punktów i chłopcy 13 punktów) przed Gimnazjum nr 1 im. Mazurka Dąbrowskiego w Rogoźnie – 39 punktów (dziewczyny – 12 punktów i chłopcy 27 punktów) i Gimnazjum im. Przemysława II w Rogoźnie – 34 punkty (dziewczyny 13 punktów i chłopcy 21 punktów). Dalsze miejsca zajęły w kolejności Gimnazjum im. Noblistów Polskich w ZS w Gościejewie - 22 punkty dziewczyny, chłopcy nie brali udziału i Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół im. H. Cegielskiego – 14 punktów (dziewczyny i chłopcy po 7 punktów).

Natomiast w klasyfikacji indywidualnej wśród dziewczyn najlepsza okazała się zawodniczka Gimnazjum w Parkowie Sonia Brzozowska, II miejsce zajęła Kamila Gomulec (Gimnazjum Gościejewo), a III miejsce Marta Grzegorczyk z Gimnazjum w Parkowie. W klasyfikacji chłopców najlepszym okazał się zawodnik z Gimnazjum im. Przemysława II – Dominik Krzyśka, przed Hubertem Braczyńskim i Patrykiem Melińskim – obaj z Gimnazjum nr 1.

Zwycięskie szkoły otrzymały okazałe puchary natomiast pierwsze trzy zawodniczki i pierwszych trzech zawodników otrzymali pamiątkowe medale, okolicznościowe dyplomy, które wręczali zastępca burmistrza Rogoźna Krzysztof Ostrowski i dyrektor RCK Piotr Szturmiński.

Oczywiście nie zapomniano również o drugim śniadaniu dla zawodniczek i zawodników. Smaczne drożdżówki serwowano w przerwie rozgrywek.

Tydzień z tenisem w Ośrodku Kultury zakończył sobotni otwarty turniej przeznaczony tym razem dla młodzieży i dorosłych, ale nie uczących się w szkołach. Do rywalizacji zgłosiło się tylko 7 mężczyzn. Wśród nich po rozegraniu turnieju systemem każdy z każdym zwyciężył Michał Nowak, przed Krzysztofem Janowiczem i Damianem Mańkowskim. Warto zauważyć udział Kazimierza Gruszki - trębacza rogozińskiej orkiestry. Zawodnicy otrzymali z rąk zastępcy burmistrza Krzysztofa Ostrowskiego pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe. Z ramienia organizatora – Rogozińskiego Centrum Kultury - turniej przygotował i przeprowadził Ryszard Dworzański.